Медведев ја освои титулата во Торонто

од Stefanija Kuzmanovska

Рускиот тенисер Данил Медведев ја освои титулата на Мастерсот во Торонто, откако синоќа во финалето го победи Американецот Рајли Опелка со 6:4, 6:3.

За Медведев ова е 12 -та титула во кариерата, а трета годинава.

Исто така, четврта на Мастерс турнирите.

Слични содржини