Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Меган и Хари се преселија во Лос Анџелес, па открија кога планираат да имаат второ дете

Меган и Хари се преселија во Лос Анџелес, па открија кога планираат да имаат второ дете

Принцот Хари и Меган Маркл се збогуваа со својот кралски профил на Инстаграм и почнуваат ново поглавје во нивниот живот, откако парот се пресели од Канада во Лос Анџелес.

Извор близок до двојката истакна дека не брзаат со своето второ дете, но прво сакаат да се навикнат на нивниот нов дом во Калифорнија.
Американски неделник посочува дека кралската двојка наскоро може да започне да работи на ново бебе, но засега сакаат да му посветат на својот син Арчи колку што е можно повеќе внимание.

„Тие сè уште уживаат со Арчи. Тие дефинитивно сакаат да имаат повеќе деца, но не сакаат притисок во врска со тоа“, рече изворот. Тој додава дека Арчи е паметно дете, има десет месеци, не зборува, но наскоро би можел да започне да ползи.

Хари и Меган ја шокираа јавноста претходно оваа година, откако решија да се повлечат од своите кралски должности. Во средината на март, тие ја завршија својата последна кралска должност, се преселија во Канада и, плашејќи се дека канадско-американската граница може да се затвори заради пандемија на коронавирус, парот замина за Лос Анџелес.

loading...