Месечен хороскоп – еве што ве чека за време на владеењето на Стрелецот!

од Берта Китинска

Еве што ве чека за време на владеењето на Стрелецот!

ОВЕН (21 март – 20 април)

РАБОТА Вие сте полни со енергија. Ве следи позитивен тренд во секојдневниот живот, и на работа и дома. Со партнерите и колегите лесно се постигнува договор, солидарноста и тимската работа напредуваат, а вие го заземате местото што долго го заслужувавте во целиот систем. Иако сето ова ви изгледа прилично напнато, треба да бидете свесни дека ова е време на вашите мали победи што долго ги чекавте. Ќе си помогнете ако не се оптеретувате со детали. Држете се до вашите приоритети.

ЉУБОВ Саканата личност не ве разбира, вашата тишина изгледа премногу мистериозно, па затоа се однесувате луто. Ако не најдете начин да воспоставите блиска комуникација, недоразбирањето може да предизвика расправија што е резултат на ништо друго освен на најчестото недоразбирање. Пред да си го направите животот мизерен, преиспитајте дали вреди да се распадне она што ве мачи.

ЗДРАВЈЕ Проблеми со варењето.

БИК (21 април – 21 мај)

РАБОТА Наскоро доаѓаат промени што можат да влијаат на сите сегменти од вашиот живот. Во прашање е реорганизација на финансиите, без разлика дали станува збор за работно опкружување или ова е прашање на вашиот паричник, ефектот е ист. Ако очекувате помош од страна, ќе бидете разочарани. Изградете ја својата стратегија исклучиво на вашите лични капацитети и не дозволувајте туѓи ветувања да ве одведат, бидејќи токму кога ви е најпотребно, ќе сфатите дека сте погрешиле. Избегнувајте заеми и сите други видови позајмици.

ЉУБОВ Ако сте во врска или имате семејство, некако се чувствувате повикани да направите важен чекор што значително ќе го промени рамнотежата на силите во вашиот емотивен систем. Ако не сте во врска, останува на вас да одлучите дали да преземете иницијатива и да започнете комуникација со личност која страствено не ве привлекува многу, но е, по сите други основи, добра можност за долга врска или дури и брак.

ЗДРАВЈЕ Контролирајте го вашиот крвен притисок.

БЛИЗНАЦИ (22,5. – 21,6)

РАБОТА Вие сте уморни. Имате голема потреба за кратка пауза. На сето тоа пристигнуваат нови долгорочни обврски, но ќе најдете начин да го постигнете сето тоа. Ако сте во позиција да одлучувате за вашиот бизнис, оставете ги вашите мисли да одат во насока на некаква асоцијација со луѓе кои се на слично ниво како вас. Ако работите со недвижен имот, бидете внимателни и објективни во проценките затоа што има проблеми во изгледот што во моментот не можете да ги решите.

ЉУБОВ cелбите за нови познанства, флертувања и авантури. Ова е време кога на љубовната сцена се отвораат нови и многу позитивни трендови. Луѓето со кои ќе се сретнете овој месец се извор на вистинска инспирација. Еден од нив може да биде клучен играч кога ќе запознаете личност која гледа на љубовта на сличен начин како вас. Иако целата работа може да изгледа ветувачка, не грижете се, бидејќи сè ќе заврши пред да започне.

ЗДРАВЈЕ Болки во грлото.

РАК (22,6. – 22,7)

РАБОТА Концентрацијата е на високо ниво, се чини дека нема да направите лошо овие денови. Сепак, постои една мала опасност да занемарите некои очигледни факти на брановите на голема самодоверба што можат да ја уништат целата ваша финансиска конструкција. Поконкретно, ако им дозволите на луѓето од вашата непосредна околина да се мешаат во вашите одлуки, постои голема шанса сите да влезете во неволја заедно. Не станува збор за нечии лоши намери, туку за превиди и грешки што другите луѓе можат ненамерно да ги направат.

ЉУБОВ Ви требаат дополнителни задоволства затоа што не се чувствувате исполнето во врската во која официјално се наоѓате. Овој аспект предупредува на опасноста од вклучување во исцрпувачки разговори што доведуваат до дебати и расправии. Не третирајте ја вашата емотивна конфузија со агресивна комуникација бидејќи тоа ќе ве исцрпи уште повеќе. Во овој период, може да доживеете непријатни настани, совет е да одложите премногу сериозни разговори и сè што може да поттикне недоразбирање.

ЗДРАВЈЕ Несоница.

ЛАВ (23,7. – 22,8)

РАБОТА Знаете што сакате, но во минатото сè некако ви избегнуваше. Без оглед, утеха наоѓате во задоволствата што немаат никаква врска со вашиот деловен живот. Тековната фаза не е толку лоша ако вклучите во вашите пресметки помала загуба што може да ви биде предизвикана од лицето со кое сте направиле нереален план. Затоа, не трошете време со несериозни луѓе кои се добри само за забава. Посветете се на работата и не плашете се од грешките, бидејќи сè што ќе посеете овие денови ќе ви се исплати во иднина.

ЉУБОВ Постојат многу искушенија во љубовните врски. Сериозни дискусии со некој близок се во чекор. Од вас се очекува да дадете поддршка што во моментов не сте во можност да ја дадете. По кавгата следува краткорочно олеснување, а потоа повторно компликација на врската. Од една страна, вие сте целосно фокусирани на вашиот партнер, од друга, како никој да не ве слуша или разбира. Можете да ублажите многу напнатост ако дозволите прво вашата сакана да го повлече потегот.

ЗДРАВЈЕ Алергии.

ДЕВИЦА (23.08 – 22.09.)

РАБОТА Вие сте во период на напорна работа, така што има значителен пад на енергијата. Крајно време е да се посветите на поделба и да барате деловни партнери. За некои, овој период носи големо олеснување, но само под услов трето лице да учествува во сè како некој што го носи последниот збор. Очекувате поддршка од луѓе на кои сметате безрезервно, но тие ве оставаат во погрешно време. Бизнис-заплеткувањата можат да предизвикаат материјална штета што доаѓа како резултат на недоразбирања и навидум безопасни грешки.

ЉУБОВ Време е за целосна реализација на креативни идеи за кои размислувате веќе некое време. Ако вашиот партнер е вклучен во вашите планови, не очекувајте многу затоа што ќе бидете малку разочарани. Саканата личност не е во можност да ги исполни своите ветувања. Ова е причината зошто ќе се чувствувате малку изневерени, но ако сте доволно смирени, ситуацијата ќе се сврти во ваша корист на крајот на овој период.

ЗДРАВЈЕ Предиспозиција за настинки.

ВАГА (23,9 – 22,10)

РАБОТА Време е да започнете важни проекти што потајно ги посакувавте. Што и да имате намера, можете да постигнете. Ќе запознаете интересни луѓе со добри намери. На некој начин, вашиот потенцијал доби сила. Ја препознавате патеката каде што би било добро да продолжите. Сепак, не би било на место да знаете дека вистинските можности допрва доаѓаат, ова се само мали чекори во правец на успехот кон коишто се стремите

ЉУБОВ Доброто расположение може да биде заматено од туѓа неволја, болест на други, некој што е важен за вас или на некој начин зависи од вас. Ќе бидете повикани да помогнете, а тоа ќе значи значителна промена во плановите за кои мислевте дека се безбедни. На крајот на овој период, можете да донесете суштинска одлука во врска со статусот на вашиот партнер. Што и да е, важно е да се знае, секој можен договор, направен деновиве, ќе биде раскинат.

ЗДРАВЈЕ Нервоза.

ШКОРПИЈА (23,10. – 22,11)

РАБОТА Вие сте неодолив магнет за луѓе полни со добро расположение и позитивна енергија. Можеби нивниот ентузијазам ќе ве иритира, на крајот на месецот ќе ве обземе желба да направите мало тргнување од сите притисоци и обврски што ви се наметнати. Постојат работи со кои не сакате да се соочите, но околностите ќе ве принудат да го сторите тоа. На кој начин и да се поставите, бидете подготвени за изненадувања што ќе ви отворат целосно нови сознанија за деловниот живот. Овој месец не е особено поволен, но е невообичаено важен за сè што претстои.

ЉУБОВ Се гушкате покрај некој што сака да ви даде сигурност и удобност. Дури и ако сте целосно скроти, постои голема можност вашата сакана да ве изненади и да постави барања што не одговараат на вашиот поглед на врската. Ако тоа се случи, ќе бидете најбезболни ако ја прифатите новата ситуација, дури и ако на почетокот ви изгледа неповолно. Во секој случај, работите наскоро ќе се вратат во нормала.

ЗДРАВЈЕ Пазете се од инфекција.

СТРЕЛЕЦ (23.11. – 21.12.)

РАБОТА Закрепнувате од заморот на кој сте биле изложени во минатото. Ќе биде потребно време да се убеди околината дека сè уште сте заинтересирани за обврските. Ја маскирате вашата меланхолија и исцрпеност со лажна веселост, и ова може да резултира со тоа што сте први на удар во која било ситуација од какви било компликации поврзани со меѓучовечки односи во работната средина. Како дежурен осомничен, бидете внимателни, може да бидете обвинети дури и ако одговорноста не е ваша.

ЉУБОВ Деновиве како да сакате да се опуштите некое време. Од друга страна, самдисциплината и истрајноста во врските ве попречуваат дури и кога не ви оди добро. Идеалното решение е некаде на средина. Треба да пронајдете начин елегантно да излезете од зафатениот секојдневен живот и да си дадете на себе и на вашиот партнер малку топлина и убов. Не ви треба нова личност за тоа, напротив.

ЗДРАВЈЕ Болки во грбот.

ЈАРЕЦ (22.12. – 20.1)

РАБОТА Има изобилство на енергија што може да сврти дел од вашиот живот наопаку, особено ако тоа е нешто на што сте работеле во минатото. Повеќето луѓе чија работа е поврзана со комуникации или сообраќај се изложени на ова. Со оглед на тоа што овие денови се обележани со голема динамика, потребно е да се обрне внимание и на деловните односи, бидејќи постојат одредени неочекувани недоразбирања кои не се решени и можат трајно да ја нарушат соработката со луѓе кои се важни за вашата кариера.

ЉУБОВ Пријатните разговори со пријателите ќе ви го олеснат чувството на осаменост и недоразбирање. За време на средината на овој период, можна е нервоза и вишок енергија, што доколку нема квалитетна врска помеѓу вас и вашата сакана, се манифестира преку губење на комуникацијата и повлекување. После тоа, има подобрување на расположението, но само ако најдете слободно време искрено да разговарате за сè со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ Грижете се за белите дробови.

ВОДОЛИЈА (21 јануари – 19 февруари)

РАБОТА Задачата пред вас е да иницирате промени што ќе донесат напредок во вашето работно опкружување. Од друга страна, постојат големи предизвици за исполнување на деловниот и приватниот план. Во изгледот има проблеми со пари поради бирократски компликации што не можете да ги предвидите. Имате многу работа да направите за да ги поправите малите заплеткувања. Ако донесувате важна одлука, дозволете дополнително време за да не ги прекршите утврдените рокови.

ЉУБОВ Овие денови е важно да ги сведете вашите очекувања на минимум, а тоа е нешто што е тешко за вас. Сè што ќе започнете нема да се развива со очекуваната брзина и во посакуваната насока. Не би било лошо да ја вклучите другата страна во сите ваши планови затоа што две лица учествуваат во партнерски одлуки. Дали лесно ќе ги надминете искушенијата од овој месец или сериозно ќе се борите, зависи од подготвеноста за компромис.

ЗДРАВЈЕ Проблеми со синусите.

РИБИ (20,2. – 20,3)

РАБОТА Не знаете на кој начин да свртите прво. Во рамките на тоа, постои одредена средба и запознавање со луѓе кои отворено ќе ги презентираат своите очекувања од вас. Тоа се луѓе кои се во повисока позиција од вас, така што секој компромис поврзан со вашата соработка е невозможен. Немате друг избор освен да прифатите сè што се бара на дисциплиниран начин и да започнете сами да работите. Во спротивно, би можеле да поминете низ голем стрес, а на некои од вас им се закануваат сериозни непријатности на работа во овој период.

ЉУБОВ Ова е време на големи искушенија за љубов и романса. Иако се отвораат нови хоризонти, можни се доцнења што ве изнервираат и депресираат вонредно. Ако барате љубов, ова е период на исчекување. Работите можат да бидат поповолни ако, во овој период, можете да си дозволите краток одмор. Некое време во осаменост, зголемена физичка активност и редовно спиење, ќе ви помогнат да го надминете нетрпеливото расположение што ве вознемирува.

ЗДРАВЈЕ Проверете го видот.

loading...

Слични содржини