Мицкоски да не бега, туку да каже што реши – ЕУ или Левица, прашуваат од СДСМ

од Nikola Popovski

Христијан Мицкоски да не бега и конечно да одговори дали ВМРО-ДПМНЕ ќе се приклучи на европскиот блок или ќе остане во заложништво на Левица, во нивниот антиевропски, проруски деструктивен блок, порачаа утрово од СДСМ преку соопштение.

Од партијата бараат во време кога структурните реформи во државата се од суштинска важност, Мицкоски да се откаже од својата вообичаена практика за бегање од одговорност, немање став и пласирање лажни вести.

-Во клучен период за иднината на државата, не е време за бегање, туку е време за глас за Европа во македонското собрание.

Мицкоски да не бега, туку да каже што реши, ЕУ или Левица?, прашуваат од владеачката СДСМ.

Слични содржини