Мигрант заврши во болница по струен удар на вагон

од Nikola Popovski

Мигрант бил удрен од струја откако се качил на вагон од товарен воз, информираат од МВР.

На 01.07.2023 во 14,57 часот во СВР Струмица е пријавено дека на железничка станица Гевгелија, на еден од вагоните на товарен воз се качило едно лице (мигрант), по што настанал струен удар.

Од екипа на Итна медицинска помош лицето било пренесено во Општата болница-Гевгелија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини