Актуелно
Почетна / Спорт / Михајловиќ ја напушти болницата

Михајловиќ ја напушти болницата

Синиша Михајловиќ денес заврши уште една фаза на лечење од леукемија.

Сопругата на српскиот тренер Аријана на Инстаграм објави фотографии кои покажуваат дека Синиша се чувствува многу подобро.

Михајловиќ во болницата „Сент Орсола“ во Болоња ја заврши третата фаза од лечењето. Таа фаза траеше шест недели и од страна на лекарите е окарактеризирана како решавачка во борбата со леукемијата.

Аријана и Синиша на фотографијата се среќни.

 

 

View this post on Instagram

 

❤️ Più bella cosa non c’è ….❤️ Back Home ❤️

A post shared by Arianna Rapaccioni Mihajlovic (@ariannamihajlovic) on

loading...