Милатовиќ: Сигурен сум во победата, Црна Гора сака нормалност и нови луѓе

од Vladimir Zorba

Кандидатот за претседател на Црна Гора, Јаков Милатовиќ, кој во вториот круг од претседателските избори ќе се соочи со актуелниот претседател на таа земја, Мило Ѓукановиќ, смета дека луѓето во него како претседателски кандидат штотуку го препознале фактот дека тој дал се од себе на функцијата министер и ја закрепнал економијата на Црна Гора.

„Мислам дека ми веруваат и дека од функцијата претседател на Црна Гора ќе можам да се фокусирам на социјалното и моралното закрепнување на Црна Гора“, изјави Милатовиќ за РТС.

Народот конечно е над политиката на поделби, политиката на минатото и сиромаштијата, додаде тој и оцени дека Ѓукановиќ е олицетворение на сето тоа.

Слични содржини