Милевски: Битолското лоби во Владата се засилува

од Берта Китинска

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и ниту еден воздржан Собранието на Република Северна Македонија ја изгласа новата Влада.

-Битолското лоби во Владата се засилува.Битола после долго време со два министри.Доаѓаат убави денови за градот и државата, напиша на својот Фејсбук министерот за локална самоуправа Горан Милевски од Либерално демократската партија (ЛДП), споделувајќи фотографија со новата министерка за култура Бисера Костадинова Стојчевска.

Слични содржини