Актуелно
Почетна / Македонија / Милошоски најавува нова „бомба“ за Заев во 11 часот

Милошоски најавува нова „бомба“ за Заев во 11 часот

Антонио Милошоски преку неговиот Фејсбук профил објави дека денеска во 11 часот во јавноста ќе сподели материјал од висок јавен интерес.

„Денес медиумите ќе бидат запознаени со материјал од висок јавен интерес, доставен од анонимен укажувач. Материјалот е сериозна индиција за злоупотреба на службената положба на поранешниот премиер, преку експлицитно признание за директно мешање на извршната во одлуките на судската власт, на највисоко ниво. Бидејќи бев известен дека во Собранието нема да ми биде овозможено да имам прес конференција, истата ќе ја одржам во прес салата на ВМРО ДПМНЕ, во 11 часот“, стои во неговиот пост на Фејсбук.

loading...