Актуелно
Почетна / Македонија / Милошоски негативен и на вториот тест за Kовид-19

Милошоски негативен и на вториот тест за Kовид-19

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој беше хоспитализиран на инфективната клиника, има втор негативен тест на Ковид-19. Тој пред неколку дена беше примен со симтпоми на коронавирус, со покачена температура, но двата теста покажаа дека е негативен.

„Почитувани пријатели. И вториот лабораториски наод од земен брис испадна со негативни резултати.Се надевам дека овие неколку денови ќе следи успешно закрепнување и дека наскоро ќе се видиме во добро здравје и расположение.И ова ќе помине, а потоа на ред е обновата!Секое добро, Антонио Милошоски“, напиша Милошоски.

Почитувани пријатели, и вториот лабораториски наод од земен брис испадна со негативни резултати. Се надевам дека овие…

Публикувахте от Antonio Miloshoski в Четвъртък, 2 юли 2020 г.

 

loading...