Мистична сина месечина на 31 октомври: Детален хороскоп за секој знак поединечно

од Берта Китинска

Во 2020 година, полната месечина ќе се појави на 31 октомври, на Ноќта на вештерките.

Астрологијата вели дека ретката сина месечина што ќе се појави на 31 октомври може да влијае на вас повеќе отколку што мислиме.

“Точно во времето на полна месечина, Уран ќе биде на исто ниво со нашиот природен сателит. Уран е планета на промени, слобода и повторно откривање. Ќе не разниша и ќе ни даде можност да ги отфрлиме старите сеќавања. Уран бара да се разбудиме и да ја отвориме вратата за промена за секој знак на Зодијакот “, вели астрологот Хајди Роуз Робинс.

Овен

Познато е дека Овенот има силни амбиции и вложува сè во својата кариера. “Оваа полна месечина ќе ги разниша вашите ритми и рутини. Што навистина цените? Бидете сигурни дека ќе поминете време правејќи го она што го сакате, а не само со придобивките”, рече Робинс.

Бик

Бикот сака удобност во домот, но тоа дефинитивно ги прави мрзливи. Ако ништо друго, овој хороскопски знак сака да научи како да заработи повеќе пари и да најде среќа во предметите околу него. “Дајте му на вашиот претприемачки дух енергија. Што сакате да започнете? Оваа полна месечина активира пожесток пристап кон начинот на кој ја работите својата работа”, советува астрологот.

Близнаци

Познато е дека Близнаците се добар говорник кој речиси пука со креативност, љубопитност и идеи. Логично е прогнозата на сината месечина да биде креативната страна на овој воздушен знак, со фокус на продуктивноста. “Оваа сина месечина ја активира вашата фантазија. Уживајте и оставете ги талентите да ве водат. Нурнете во сферата на вашите соништа и визии. Дозволете вашата уметност да поведе”, е советот на астролог за сите Близнаци

Рак

Ракот ги сака своите пријатели и семејство и оваа полна месечина ќе ги направи уште поважни. “Оваа полна месечина ве замолува да ги активирате пријателствата и заедницата. Ве повикува да излезете од вашата зона на удобност и да откриете нешто ново”, ви велат starsвездите.

Лав

Лавовите се полни со гордост. Најдобриот комплимент што можете да му го дадете на овој знак е „Се восхитувам на твојата самодоверба“. Оваа самодоверба ќе ви помогне и во работата. “Овој полн месец е одличен за зајакнување на вашата кариера. Покажете ги вашите идеи. Размислете за нови работни места. Променете нешто. Соберете храброст да иновирате”, вели Робинс.

Девица

Девицата е општо позната како најорганизираниот знак на Зодијакот, па затоа може да биде тешко за овој знак на земјата да истражи некоја спонтаност. “Ризикувајте. Осмелете се да истражувате. Оваа сина месечина ја активира вашата желба да ги проширите хоризонтите и да научите нешто ново. Не грижете се за совршенството. Само нурнете се”, вели астрологот Робинс.

Вага

Вагите наоѓаат одличен баланс, но понекогаш треба да бараат подлабока перспектива во себе. “Може да откриете дека има многу тајни и вистини. Оваа полна месечина ја активира вашата желба да дојдете до срцето на работата. Интимноста е важна за вас. Вие сакате длабоко да се поврзете”.

Шкорпија

Познато е дека Шкорпиите чувствуваат емоции крајно длабоко, а тоа важи и за лични пријателства и врски. “Ова е вашата шанса да внесете свеж воздух во вашите односи. Изненадете го вашиот партнер. Кажете или направете нешто неочекувано. Направете планови што не се вообичаена рутина”, е советот за сите Шкорпии.

Стрелец

Овој огнен знак е познат по својот авантуристички дух. Понекогаш авантурата се одвива внатре. “Оваа полна месечина открива дека сакате да си поминете убаво. Можеби ќе најдете време да примените некои нови ритуали на здравствена заштита. Ќе имате неколку нови идеи како подобро да се грижите за себе”, рече Робинс.

Јарец

Структурата во секојдневниот живот е исто толку важна за Јарецот, колку и организацијата Девица. Но, понекогаш е време да ги надминеме границите. “Дозволете си да играте. Бидете спонтани. Оваа полна месечина го поканува детето во вас да се изрази. Одморете се од чувството дека треба да бидете главни”, вели астрологот.

Водолија

Секој знак има своја моќ, а астролозите велат дека Водолијата е еден од најпаметните хороскопски знаци. Па, како сината месечина влијае на Водолијата? “Мислите одлично, но може да се чувствувате подобро со оваа полна месечина. Дозволете си да го изразите поцелосно она што го чувствувате. Обидете се да не се одделувате од вашите емотивни потреби”, советот е за вас.

Риба

Рибите се знак кој е симпатичен и ја сака сентименталноста. Робинс има неколку добри совети за Рибите: “Оваа полна месечина ве инспирира да се поврзете со другите на нови начини. Посегнете и поздравете нови луѓе. Поврзете се со оние со кои сте изгубиле контакт”, советува астрологот Робинс.

loading...

Слични содржини