Мицкоски: Бегалецот од правдата доби куќен наместо ефективен притвор

од Берта Китинска

-Се е договорено, бегалецот од правдата доби куќен притвор наместо ефективен притвор. Сашо Мијалков  доброволно се прошета без полиција наместо во суд , отиде во обвинителството, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој додаде дека овој случај нема да заврши со лисици на рацете туку со договор помеѓу Заев и Мијалков .

loading...

Слични содржини