Мицкоски со честитка до Бајден: Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за зачувување на мирот, заштита на демократијата и обезбедувањето на иднина

По инаугурацијата на новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, честитки за неговата функција и преземањето на „Белата куќа“, упати и лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Честитки за 46-от Претседател на САД, Џо Бајден.

Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за зачувување на мирот, заштита на демократијата и обезбедувањето на иднина. Граѓаните очекуваат мостови на соработка, стабилност и перспектива.

loading...

Слични содржини