Мицкоски со порака од Водно: Четири години лаги, ветија „ајро”, донесоа национална катастрофа

од Берта Китинска

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски утрово преку Фејсбук се огласи од Водно.

– Ветија „ајро”, донесоа национална катастрофа. Четири години лаги, криминал, гребен асфалт за провизии, корупција и срам.

17 Октомври 2020та, 9 часот, градот убав, нашето Скопје.Ветија “ајро”, донесоа национална катастрофа. Четири години…

Публикувахте от Hristijan Mickoski в Събота, 17 октомври 2020 г.

Слични содржини