Млада кошаркарка на Партизан изврши самоубиство

од Nikola Popovski

Младата српска кошаркарка на Партизан, Милица Мркела, починала извршувајќи самоубиство, потврдиле вчера од клубот.

16-годишната играчка се приклучила на сениорскиот тим, настапувала за кадетска селекција на црно-белите и била член на српската кадетска репрезентација.

„КЖК Партизан со голема болка се збогува од својата играчка Милица Мркела (2005-2021) која не напушти прерано“, се вели во соопштението на клубот, барајќи од сите да ја почитуваат приватноста на семејството во овие тешки моменти.

Слични содржини