Актуелно
Почетна / Македонија / Младо момче од Кавадарци позитивно на Ковид 19, се заразил од врсник

Младо момче од Кавадарци позитивно на Ковид 19, се заразил од врсник

Дваесет и шестгодишник е новиот случај со коронавирус во Кавадарци. Се заразил од врсник, кој деновиве беше потврден за позитивен на вирусот.

Ова за МИА го потврди денеска доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје Кавадарци.

Посочи дека се работи на неговите контакти, со цел нивна изолација.

loading...