Москва: Уништен украински дрон кој леташе кон Московскиот регион

од Stefanija Kuzmanovska

Во градскиот кварт Воскресенски, југоисточно од Московскиот регион, уништен е дрон кој летал кон главниот град на Русија, а нема повредени или материјална штета, објави на Телеграм градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин.

„Силите за противвоздушна одбрана во областа Воскресенски денеска уништија дрон кој леташе кон Москва. Според првите информации нема жртви или материјална штета“, напиша Собјанин, пренесува РИА Новости

На лице место излезени се екипи на итната медицинска помош, навел градоначалникот.

Слични содржини