Актуелно
Почетна / Видео / Му подари цвеќе на Премиерот и го дигна во раце- крвава тепачка во украинскиот парламент

Му подари цвеќе на Премиерот и го дигна во раце- крвава тепачка во украинскиот парламент

Украинските пратеници од блокот на Петро Порошенко и Народниот фронт влегоа во судир во парламентот за време на презентацијата за извештајот на владата за работата во текот на годината, пренесоа агенциите.

-vs-Яценюк-детальное-видео-драки-в-Верховной-Раде

Тепачката почнала откако пратеникот Олег Барни од БПП, кој собирал потписи за иницијативата за недоверба кон владата, му подарил букет црвени рози на премиерот Арсениј Јаценјук, по што тој го зграпчил и го симнал од говорницата.

На САД им здосади да ја чекаат Украина- олигарсите бараат трпение додека им ги крчмат парите

Тогаш пратеници од партијата на премиерот Народен фронт станаа да се тепаат, а им се приклучиле и сопартијци на нападнатиот пратеник.

loading...
Featured Video Play Icon