Мурињо за поразот: Допуштивме две смешни гола

од Vladimir Zorba

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо не остана никако задоволен по поразот на „црвените ѓаволи“ со 0:2 на гостувањето кај Тотенхем од 25-тото коло на Премиер лигата.

„Натпреварот започна несмасно со гол во нашата мрежа и тоа се одрази на настаните на теренот до крајот на средбата. Тотенхем доби шанса да игра на начин што му се допаѓа. Ривалот беше многу добар, но дозволивме две смешни цели. При првиот сè се случи многу брзо, моите играчи едноставно гледаа додека противникот игра со топката“, изјави Мурињо по мечот на „Вембли“.

„Реагиравме добро и создадовме неколку опции, но по вториот гол паднавме психички. За да победуваш треба да бележиш голови и да се браниш добро, а денес не бевме добри ниту во едното, ниту во другото“, прокоментира Мурињо.

Слични содржини