МВР напиша 647 казни за неносење маска

од Vladimir Zorba

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 647 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид -19.

loading...

Слични содржини