Актуелно
Почетна / Македонија / МВР: Регистрирани 475 прекршоци за неносење маски

МВР: Регистрирани 475 прекршоци за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 475 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи денеска апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

loading...