На ГП „Богородица“ за излез од државата се чека околу 40 минути

од Stefanija Kuzmanovska

Поради зголемена фреквенција на возила, на граничниот премин „Богородица“ за излез од државата времето на чекање е околу 40 минути.

Како што соопшти АМСМ, на останатите гранични премини од македонска страна нема поголеми задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Слични содржини