На граничниот премин Табановце се чека до 45 минути

од Берта Китинска

На ГП Табановце утрово се бележи зголемена фреквенција, а времето на чекање за излез од државата е околу 15 минути, а за влез околу 45 минути.

АМСМ информира дека на останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Слични содржини