Актуелно
Почетна / Магазин / На Инстаграм „Црн вторник“ поради Џорџ Флојд

На Инстаграм „Црн вторник“ поради Џорџ Флојд

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд и масовните протести што започнаа поради истото, ги поттикнаа корисниците на социјалните мрежи да реагираат и да го прогласат денешнот ден за „Црн вторник“, пренесе РТВ.

По тој повод корисниците на Инстаграм објавија целосно црни објави на своите профили, под кои напишаа „Црн вторник, животите на црните луѓе значат“.

Меѓу корисниците се најдоа и бројни познати личности како Мараја Кери, Кети Пери, Кајли Миног, Ријана, Рики Мартин…

loading...