На Табановце и на Богородица се чека еден час

од Vladimir Zorba

На граничните премини Табановце и Богородица попладнево за излез од земјава се чека по еден час, а на ГП Ќафасан околу 15 минути, информра АМСМ.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Слични содржини