Над 900 лица казнети за неносење маски

од Берта Китинска

Деветстотини и петнаесет прекршоци се регистрирани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

loading...

Слични содржини