НАЈЕКСКЛУЗВНИОТ ДЕЛ НА БЕЛГРАД: Вака ќе изгледа пристаништето Дорчол! (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Денес претседателот на Србија, Александар Вучиќ од Прага, го објави проектот за изградба на пристаништето Дорчол, кое ќе стане најексклузивниот дел на Белград.

Заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ сподели фотографии од овој проект на социјалните мрежи и истакна дека „пристаништетот Дорчол“ ќе биде гордост на главниот град.

„Горд сум затоа што можам да споделам слики од идејниот дизајн за тоа како ќе изгледа притаништето „Дорчол“. Модерно и полно со зеленило. Гордоста на нашиот град“, напиша Весиќ.

Слични содржини