Најголемиот задник во Бразил осигуран за 325.000 евра: „Целта е да го соборам светскиот рекорд“

од Vladimir Zorba

Фитнес моделот Ванеса Атаидес (35) е позната по својата обемна позадина, а оваа година доби признание за најголем задник во Бразил. Ванеса вложи многу труд во своето тело, па реши да го осигура задникот за 325.000 евра.

– Јас сум позната по задникот, дури е најголем во Бразил, па претпоставувам дека е фер да се осигурам – вели Ванеса.

Ангажирала цел тим обучувачи кои се посветени на нејзиното тело, а секое утро се буди во 4 часот за да вежба. Нејзина главна цел е да го собори светскиот рекорд и да го има најголемиот задник на светот.

– Обемот на задникот ми е моментално 130 см, но тренирам напорно затоа што сакам да биде уште поголем – откри Ванеса.

Таа тврди дека никогаш не ги фотошопирала своите слики и дека нејзиниот задник изгледа уште поголем во живо.

– Нема да најдете фотошопирани фотографии. Јас не сум совршена и не ги кријам своите несовршености, бидејќи мислењето на другите луѓе не влијае на мене. Имам стрии и целулит, но се обидувам да ги задржам што е можно понезабележителни – напишала Ванеса под својата слика.

Нејзиниот начин на живот воопшто не е лесен. Таа јаде шест оброци со протеини на ден за да изгледа совршено, а нејзините тренинзи, открива, се исцрпувачки и траат по часови.

– Јадам многу белки и месо, а мојата диета е направена строго за задникот – вели сопственичката на најголемиот задник во Бразил.

За да се сруши светскиот рекорд во оваа категорија, Ванеса ќе мора да работи напорно. Имено, сопственичка на најголемиот задник во светот е Микел Руфинели, чиј задник е со обем од 2,4 метри.

Слични содржини