Најголемите гурмани се родени во овие хороскопски знаци

од Stefanija Kuzmanovska

Луѓето родени во овие хороскопски знаци сакаат да јадат многу. Тие се вистински гурмани и искрено уживаат во храната.

ОВЕН

Овенот сака да командува и сака сè да биде точно како што замислил. Ако од некоја причина неговите планови пропаднат, тој тргнува по патот на самоуништување и наоѓа среќа во храната. Може да се здебели за само неколку дена.

БИК

Кога партнерот ќе му каже на Бикот дека треба да се грижи каква храна јаде, тој се чувствува навреден. Биковите имаат вродена тврдоглавост, па ваквите забелешки само ги охрабруваат да јадат повеќе.

СТРЕЛЕЦ

Во основа, Стрелецот нема граници во ништо. Понекогаш троши енергија, а понекогаш се опушта и сака да биде мрзлив, а притоа неговиот најдобар пријател станува храната.

РИБИ

Рибите се најдепресивниот знак на Зодијакот. Кога им се чини дека сите ги напуштиле и дека нивната судбина е немилосрдна, тие почнуваат да ја лекуваат својата тага со вкусна храна во неограничени количини.

Слични содржини