Најмногу мртви од почетокот на епидемијата во Србија

од Vladimir Zorba

Во последните 24 часа во Србија биле заразени уште 7.780 лица со коронавирус, а 57 лица починале од последиците предизвикани од вирусот.

Тестирани се 22.404 лица, а на респираторите во болниците низ Србија има 245 пациенти.

Слични содржини