Најстарата Србинка наполни 109 години, Вучиќ упати роденденска честитка

од Stefanija Kuzmanovska

Надежда Павловиќ е најстарата Србинка, а претседателот Александар Вучиќ беше да ја посети во Врачар пред две години, откако до него пристигна информација дека сака да го запознае.

Вучиќ упати роденденска честитка до старицата со фотографија под која напиша:

– Среќен роденден на нашата драга баба Надежда! Да сте ни живи и здрави, ви посакувам се најдобро! – стои во описот на фотографијата.

loading...

Слични содржини