Актуелно
Почетна / Сцена / Најубавите холивудски парови со совети за среќен брак

Најубавите холивудски парови со совети за среќен брак

Тие се во долгогодишни врски, па на темата брак, взаемен почит и љубов тие имаат неколку совети да споделат…

Мишел и Обама Барак

Тие се во брак 25 години за време на кој имале колку кризи кои ги пребродиле многу лесно.

„Мојот сопруг и јас прави тим и во секој момент се поддржуваме еден со друг. Довербата и искрениот разговор се она што го прават нашиот брак успешен.

Вил и Џејда Паркер Смит

Вил Смит смета дека темелот на добар брак е добриот секс. Актерот неретко за себе вели дека е добар во кревет, па тоа е еден од главните причини зошто бракот им трае веќе 20 години.

Блек Лајвли и Рајан Рејнолдс

нивниот совет е дека еден на друг мора да си бидете најдобри пријатеи и да се трудите да се смеете еден со друг секој ден. Смеењето е клучот за успешен брак, но и живот. Доколку делите ист смисол за хумор тогаш сте на добар пат.

„Бевме пријатели две години пред да започнеме врска, а продолживме така да се однесуваме еден со друг и во врската, но и подоцна во бракот“, изјавила актерката.

Сара Џесика Паркер и Метју Бродерик

Морате да бидете подготвени да се прилагодувате на промени. Со годините секој човек ги менува потрбите и интересите и е многу важно да знаете да ги прифатите тие промени кај партнерот доколку сакате успешен брак.

„Понекогаш многу ме нервира, но тоа ја прави нашата врска интересна. Сигурна сум дека и јас на него често му шетам на живците“, додала актерката.

Дејвид и Викторија Бекам

Тие се 20 години во складен брак, а за тоа велат дека најзаслужен е фактот дека еден на друг си се најголема поддршка и дека се трудат сите работи да ги прават заедно, па дури и работитие околу домот, како што се перењето садови и усисавање.

loading...