Намирници од кои големи се шансите да ви се покачи телесната температура

од Stefanija Kuzmanovska

Ако сте изеле некоја од овие намирници, големи се шансите температурата да ви се покачи, а да не сте болни.

Доколку сте имале проблеми со покачена температура овие денови, нема потреба да се грижите веднаш затоа што тоа може да се случи дури и по поголем физички напор или кога консумирате храна што поттикнува зголемување на телесната температура, пренесе „Република.рс“.

Оваа храна се користи во текот на зимските денови за да се загрее телото:

  • Зелка
  • Лук
  • Ѓумбир
  • Цимет
  • Чили
  • Лути пиперки
  • Рен
loading...

Слични содржини