Напад на медицинско лице на Одделот токсикологија

од Nikola Popovski

МВР соопшти дека здравствен работник од Одделот токсикологија на комплексот клиники „Мајка Тереза”, вчера пријавил во полиција дека физички бил нападнат од пациентот Г.С.(38) од Скопје.

„Според Г.Г.(56), нападот се случил вчера околу 9.15 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, на Оддел токсикологија, додека извршувал работни задачи. Случајот е пријавен во Полициската станица Центар. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот“, велат од полицијата.

Слични содржини