Натпреварувачите на Олимписките игри во Токио ќе спијат на картонски кревети? (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Натпреварувачите полека пристигнуваат на Олимписките игри во Токио, а таму ги чекаше необично „изненадување“.

Според „Russia Today“, тие таму откриле дека креветите се направени од картон.

Веднаш се појавија шпекулации дека причината за ваквите кревети е „анти-сексуалната“ кампања, односно обид да се избегне интимност меѓу учесниците.

Слични содржини