Наутро студено, преку ден температура до 18 степени

од Nikola Popovski

УХМР информира дека времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.  Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер, поизразен во западните делови каде повремено ќе засилува.

Утринската температура ќе се движи од -5 до 0, а дневната ќе достигне од 11 до 18 степени целзиусови.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер.

Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 17 степени.

Слични содржини