Навивачите на Аргентина со знамиња и тенк се движат по улиците

од Radmila Tasevska

Аргентина вечерва ќе игра против Хрватска на Светското првенство во Катар.

Натпреварот започнува во 20:00 часот. На социјалните мрежи се појави видео од аргентинските навивачи за кои се тврди дека се загреваат за дуелот.

Навивачите носат знамиња и со тенк се движат по улица.

Хрватска вторпат ќе игра полуфинале на едно Светско првенство, а третпат ќе се бори за медал после бронзата во 1998 и среброто во 2018 година.

Слични содржини