Навивачка на Веспрем ги истетовирала потписот и бројот на Манасков! (фото)

од Берта Китинска

Македонскиот ракометар, Дејан Манасков на својот инстаграм профил се пофали дека навивачка на Веспрем си направила тетоважа во негова чест.

Беата Молнар е навивачка, која на својот профил денеска објави фотографија од тетоважа со логото на Веспрем, а над него број два и еден потпис. Тоа е вешт обид за копирање на ракописот на Дејан Манасков, а бројот два е бројот на неговиот дрес.

Манасков го видел овој гест, ѝ се заблагодарил на навивачката и самиот воодушевен го споделил на својот Инстаграм.

Слични содржини