Почетна / Спорт / НБА лигата без позитивни играчи на последниот тест

НБА лигата без позитивни играчи на последниот тест

Кошаркарската НБА лигата објави дека сите 324 играчи тестирани за коронавирус имаат негативен резултат.

Играчите се тестираат секој ден, а првичните резултати беа објавени на 5 август.

Повеќе од еден месец откако екипите се во „меурот“ во НБА лигата во Орландо, не се забележани позитивни случаи.

Интересно е што дури по пристигнувањето на Флорида, во „Дизни светот“, двајца кошаркари тестираа беа позитивни, но од тогаш, сè е во ред.

Редовниот дел од сезоната завршува во петок, натпреварите за осмото место во Западната конференција ќе се играат во текот на викендот, додека плеј-офот ќе започне во понеделник.

loading...