Актуелно
Почетна / IN/OUT / Не плукајте во прстите кога земате ќесе! Натпис во овој маркет стана хит (ФОТО)

Не плукајте во прстите кога земате ќесе! Натпис во овој маркет стана хит (ФОТО)

Интересна фотографија кружи на социјалните мрежи, наводно од супермаркет во БиХ во делот каде се продава овошје и зеленчук.

Имено, продавачите поставиле натпис „Одржувајте пристојно растојание! Немојте да плукате во прстите кога ќе земате ќесе“, пишуваат медиумите во БиХ.

Не е познато во кој супермаркет е направена фотографијата, но правилото може да се примени насекаде.

 

loading...