Актуелно
Почетна / Магазин / Неделен хороскоп: Лавовите ќе се израдуваат со неочекувана парична добивка

Неделен хороскоп: Лавовите ќе се израдуваат со неочекувана парична добивка

Прочитајте што ви носат оваа недела ѕвездите, кога се во прашање љубовта, работата и здравјето и убавиот живот.

Овен

Со помош на опуштеност успевате да ги заведувате сите околу себе. За едни сте недостижни, а на други им дозволувате да ви се доближат. Иако се преиспитувавте, сега точно знаете кој е вашиот следен чекор на работното место. Тоа може да ви донесе и значаен напредок, за кој треба да бидете отворени и да го прифатите. Соработката е клуч на успехот. Здравјето ви е добро и стабилно.

Бик

Се чувствувате како љубовта постојано да ве одминува, но таквото чувство ќе престане во текот на оваа недела. Ќе имате доста предизвици, но успешно ќе се снајдете. Комуницирате со соработници од други градови или држави и не се плашите да ги презентирате своите визии и замисли. Движете се повеќе, на тој начин ќе го одржите своето тело здраво и витално.

Близнаци

Можни се мали фрустрации во љубовта. Издржете, бидејќи при крајот на неделата доаѓа многу поволен период за вашата емоционална страна. Доаѓа до подобрување и на работното место, иако има уште многу додека да биде идеално. Ефикасни сте, имате визија, ви се враќа силата… Хранете се здраво, бидејќи квалитетниот живот е клуч на доброто здравје.

Неделниот хороскоп за останатите знаци прочитајте го ТУКА.

loading...