Недвед тврди: Пирло и Роналдо остануваат во Јувентус

Потпретседателот на Јувентус Павел Недвед изјави дека навивачите не се грижат и дека Андреа Пирло ќе биде на кормилото на тимот и следната сезона.

Во интервју за платформата ДАЗН, Чех исто така рече дека Роналдо нема да го напушти клубот и покрај бројните шпекулации за тоа како ќе се врати во Реал.

“Кристијано Роналдо ќе остане во Јувентус, тој е недопирлив. Исто така, Андреа Пирло ќе биде наш менаџер и следната сезона”, изјави поранешниот играч за врска на Старата дама.

Тој делуваше многу самоуверено кога изјави дека Пирло ќе продолжи да биде тренер.

“Тој ќе продолжи да биде тренер на Јувентус, сто проценти. Направивме заеднички проект со Андреа, имајќи предвид дека ќе има потешкотии. Сакавме да направиме нешто повеќе, но не успеавме, но сите тие пречки беа очекувано “, додаде Недвед.

Тој верува во младиот стручњак, очекува да продолжи со собирање трофеи, кои беа сини за Јувентус во изминатите сезони во италијанскиот фудбал.

“Ние сме многу смирени, знаеме дека сме на вистинскиот пат. Пирло ги има сите квалитети еден ден да биде одличен тренер”, заклучи поранешниот чешки репрезентативец.

Слични содржини