Нејмар со телохранители во болница, денес оди на операција

од Vladimir Zorba

Со тројца телохранители, фудбалската ѕвезда Нејмар пристигнала на операција во елитна болница во Бело Оризонте.

Напаѓачот беше однесен од аеродромот и придружуван до клиниката каде подоцна ќе го оперира стапалото.

Вчера, Нејмар објави фотографија со неговата девојка Бруна Маркезине и текст дека се чувствува подобро.

loading...

Слични содржини