Актуелно
Почетна / Сцена / Нема пари од настапи: Луна Џогани продава гардероба на Инстаграм

Нема пари од настапи: Луна Џогани продава гардероба на Инстаграм

Поранешната учесничка од реалните шоуа, а сега и пејачка во подем, одлучи да се врати на старата љубов, дизајнирање и продажба на облека.

„Драги мои, сигурна сум дека се сеќавате на мојата колекција Луна-Џо. Многу од вас ме прашуваат каде може да се купи, а јас ве известувам дека секое парче кое го поставувам, можете да го нарачате преку овој профил“, ги известила Луна своите следбеници.

Но, според злобните јазици, Луна се решила на ваков чекор бидејќи не е доволно популарна и не може да заработи од настапите, па мора да најде друг начин да ги издржува своите трошоци.

loading...