Непријатна сцена: Ѓоковиќ исвиркан додека бара лекарска помош поради повреда

од Stefanija Kuzmanovska

Во средината на третиот сет беше забележана непријатна сцена во рамките на полуфиналето на АТП турнирот помеѓу Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз, за ​​која се заслужни навивачите на шпанскиот тенисер.

Во борбата за бод во текот на петтиот натпревар, при резултат 40:40, Новак незгодно се лизна и загуби рамнотежа. Успеал да се задржи да не падне, но во таа прилика изгребал неколку прсти на раката, доволно за да му тече крв.

Новак побарал помош од докторот, а додека ја миел раната од трибините се слушнале бројни извици и свирежи.

Слични содржини