НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на орев

од Берта Китинска

Невреме со бура погоди неколку окрузи во источна Хрватска, а град со големина на орев паѓаше околу Осиек.

Невремето проследено со градот го зафати и источниот дел на округот Вировитица-Подравина, објави Индекс.хр.

Невремето беше проследено со силен дожд и грмотевици, а град со големина на орев паѓаше во Велимировац.

Слични содржини