Нежна и емпатична: Жените родени во овој хороскопски знак страдаат најмногу во љубовта

од Берта Китинска

Само човекот кој ќе стане и пријател и љубовник ќе може да го маѓепса овој знак на Зодијакот. Жените родени во овој хороскопски знак се романтични и желни за искрени, длабоки љубовни врски.

Риби е знак со кој управува Нептун, планетата на илузии.

Нема знаци дека сочувствуваме со други како Риби, а љубовната врска со нив не е како ништо што сте го доживеале досега.

Повеќето луѓе замислуваат само како дете, но кога ќе пораснат, се соочуваат со суровата реалност во животот. Луѓето родени во знакот Риби никогаш не губат надеж и сон во текот на целиот живот.Пред сè, претставниците на овој знак сонуваат за вистинска духовна врска со партнерот и врска што не може да се опише во романи и филмови.

Склоноста кон фантазирање понекогаш може да ја уништи нивната врска, бидејќи кога Рибите ќе се вљубат во некого, тие почнуваат да ја идеализираат таа личност. Нивната љубов е под постојан притисок, бидејќи мора да биде „совршена“, точно како што ја замислувале, а тоа е, се разбира, и невозможно.Рибите искрено сакаат и се подготвени да му простат сè на својот партнер. Не е виновна нивната наивност, туку способноста да ги гледаат работите од поинаква перспектива, па дури и да покажуваат емпатија кон оние што ја повредиле. Затоа Рибите страдаат почесто од кој било друг знак.

Потребно е многу напор за навистина да се разочара жената во овој знак. Но, кога тоа ќе се случи, знајте дека тие ќе ве остават засекогаш.

loading...

Слични содржини