Ники Минаж за првпат стана мајка, полот на бебето се држи во тајност

од Aleksandar Petrovski

Американската пејачка и раперка Ники Минаж стана мајка за првпат. Пејачката е родена во Лос Анџелес, но таа и нејзиниот сопруг Кенет Пети допрва треба да го откријат полот и името на детето.

Веста за бременоста Минаж ја објави на крајот на јули оваа година и по тој повод објави неколку фотографии од бременоста на Инстаграм, пишува Пипл. Потоа позираше во бикини со раскошни детали и вртоглави потпетици.

„Љубов, брак и бременост. Јас сум полна со чувство на благодарност и возбуда. Ви благодарам на сите за вашите љубезни желби”, напиша тогаш раперката.

Минаж ги шокираше обожавателите во октомври минатата година објавувајќи дека се омажила за пријател од детството Кенет Пети и се повлекува од јавниот живот за да основа семејство.

Кенет се појави заедно со раперката во секси сцената во спотот за нејзиниот летен хит „Мегатрон“. Ники и Кенет беа во врска кога таа имаше само 16, а тој 21.

loading...

Слични содржини