Никола Попоски позитивен на ковид-19

од Aleksandar Petrovski

Никола Попоски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва напиша на неговиот Фејсбук профил дека е позитивен на ковид 19. Тој вели дека се чувствува добро и дека засега нема симптоми. Поповски беше поранешен министер за надворешни работи.

 

Добив позитивен разултат на тест за ковид. Добар сум и немам симптоми. Не смееме никако да ја потценуваме епидемијата.

Публикувахте от Nikola Poposki в Четвъртък, 22 октомври 2020 г.

loading...

Слични содржини