Николоски: ВМРО-ДПМНЕ го разби митот дека нема коалициски капацитет

од Берта Китинска

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во „Трилинг“ во 24 Телевизија појасни дека ВМРО-ДПМНЕ разбила три митови на овие избори.

-Мислам дека не е можно да има пресврт во втор круг. ВМРО-ДПМНЕ го разби митот дека нема коалициски капацитет. Другите два мита се дали ВМРО-ДПМНЕ може да победи и третиот се односите со меѓународната заедница. ВМРО-ДПМНЕ доби поддршка од Доналд Туск од ЕПП, а СДСМ не доби поддршка од европските социјалисти, рече Николоски.

Слични содржини